Çakıroğlu’nun akıl sağlığına bakılacakmış!

Post date:

Author:

Category:

İstanbul’da belediye otobüsünde bir kadına şort giydiği bahanesi ile saldıran Abdullah Çakıroğlu’nun akıl sağlığının yerinde olup olmadığı tespit edilecek.

Çekmeköy’de bindiği otobüste Abdullah Çakıroğlu isimli erkeğin tekmeli saldırısına uğrayan Ayşegül Terzi davasının 3’üncü duruşması görüldü. İstanbul Anadolu Adliyesi 40. Asliye Ceza Mahkemesi’nde görülen duruşmaya Ayşegül Terzi ve avukatları katılırken, tutuksuz yargılanan saldırgan Abdullah Çakıroğlu gelmedi. Çakıroğlu’nun Avukatı Şemsi Dak ise mazeret bildirerek duruşmaya katılmadı. Duruşmayı, Kadın Cinayetlerini Durduracağız Platformu’nun da aralarında bulunduğu kadın örgütleri izledi.

Mahkeme, bir önceki duruşmada saldırgan Abdullah Çakıroğlu’nun akıl hastalığının olup olmadığının tespiti için Adli Tıp Kurumu’nda gözlem altında tutulmasına karar vermişti. Dün görülen duruşmada saldırganın Adli Tıp Kurumu Gözlem İhtisas Dairesi’ne yatış işleminin yapıldığı anlaşıldı. Adli Tıp Kurumu Gözlem İhtisas Dairesi’nde 3 hafta kalacak saldırganın akıl sağlığının yerinde olup olmadığı tespit edilecek. Kadın Cinayetlerini Durduracağız Platformu ve Halkevleri Derneği’nin davaya müdahil olma taleplerini kabul eden mahkeme heyeti, bir sonraki duruşmayı 8 Mart’a erteledi.

İSTANBUL

- Advertisement -spot_img

YAZARLAR

spot_img

EN SON EKLENEN YAZILAR