‘Helin sık sık taciz ediliyordu’

EDİTÖRÜN ÖNERDİKLERİ

Pendik’te Mustafa Yetgin isimli erkek tarafından katledilen 17 yaşındaki lise öğrencisi Helin Palandöken’in arkadaşları, Palandöken’in sık sık taciz edildiğini anlatı.
Helin Palandöken’i (17) katleden, iki arkadaşını da yaralayan Mustafa Yetgin (21) dün çelik yelekle götürüldüğü mahkemece “tasarlayarak öldürme” suçundan tutuklandı. Yaralanarak kurtulan 17 yaşındaki Cemil Y.’nin tedavisi devam ederken, 18 yaşında olan Deniz M. taburcu edildi.
Palandöken’in okul arkadaşları sık sık tacize maruz kaldığını anlattı. Helin Palandöken’in okul arkadaşı, “Olay anında çok yakındım arkadaşlarıma. Katil kırmızı bir arabadan inip ‘selam gençler’ dedikten hemen sonra ateş açmaya başladı. Katilin daha önce de Helin’i taciz ederek, Helin’le beraber olmak istediğini duymuştum. Bazen okula gelip Helin’in okuldan çıkış saatlerini bekliyordu, gizli numaralardan aradığı da olmuştu” dedi.

‘Taciz ediliyoruz’

Palandöken’in bir başka arkadaşı ise “Sürekli rahatsız ediyordu. Helin, Tuzla Belediyesi’nde staj yapıyordu. İşyerine çiçek yolluyormuş. Tehdit de ediyormuş. İş çıkışları bekliyormuş. Helin korktuğunu bize anlatıyordu. Sosyal medya üzerinden, okulda, işte, sokakta her yerde taciz ediliyoruz. Karşılık vermeyince de katlediliyoruz. Sonra bazıları buna ‘aşk cinayeti’ diyor. Bu erkeklerin ruh hastalığıdır” şeklinde sosyal medya hesabından tepki gösterdi.

JINNEWS

- Advertisement -spot_img

YAZARIN DİĞER YAZILARI

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

EN SON EKLEN YAZILAR