Kadınlardan Yüksekdağ’a: Cesaret bulaştırdı

0
172

Halkların Demokratik Partisi (HDP) Kadın Meclisi, Kadın Grubu ve Parti Meclisi’ndeki kadınlar, Kandıra F Tipi Cezaevi’nde tutuklu bulunan HDP eski Eşbaşkanı Figen Yüksekdağ’a mektup gönderdi.

Yüksekdağ’ın 4 Temmuz’da görülen duruşmasına ilişkin görüş ve duygularını bir mektupla kaleme alan kadınlar, “Bilmenizi isteriz ki, duruşmanızdan dört gün sonra yaptığımız toplantıda duruşunuz, gülen gözlerinizle, umudunuzla bizimleydiniz” dedi.

Kadınların mektubu şöyle:

“Onur duyduk,

O duruşmada siz zulmün gözlerinin içine baktınız, bizler de sizin gözlerinizin ve yüreğinizin içine… Muktedirlerin yüzüne hakikati haykırırken açık, alçakgönüllü, onurlu, şeffaf ve cesurdunuz. Siz sırtınızı kadınların ve halklarımızın özgürlük direnişine yaslayıp duvarları parçalarken, özgürlük sevdamızı dört duvar arasında yargılamaya kalkanlar mahkûm oldu. Halklarımız, kadınlar sizden güç ve moral aldı. Hepimize coşku ve cesaret bulaştırdınız. Sizinle yoldaş olmaktan bir kez daha onur duyduk. Yalın duruşunuzla harladığınız hakikat ateşi, varlık ve mücadele gerekçemizdir. Size içeride ve dışarıda, hayatın her alanında kendisi olmak için, yaşamak için, özgürlük için direnen tüm kadınların selamını iletmek istiyoruz. Hep birlikte kazanacağız, mutlaka kazanacağız. Gülen gözlerinizden öper, sizi hasretle kucaklarız.”

ANKARA

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here