Kızına tecavüz eden babaya ‘iyi hal’ indirimi

Zonguldak’ta 11 yaşındaki kızına sistematik olarak tecavüzde bulunan fail Murat V.’ye önce ceza verildi. Sonra mahkemedeki ‘tutumundan’ kaynaklı ‘iyi hal’ indirimi uygulandı

Zonguldak’ta, 11 yaşındaki kızı E.V.’ye (11) sistematik tecavüzde bulunan ve tutuklu yargılanan 41 yaşındaki baba Murat V.’nin yargılandığı davada karar çıktı.

İstismarı annesine anlattı

Geçen yıl E.V.’nin annesine durumu anlatması üzerine anne karakola giderek şikayetçi oldu. Ardından fail Murat V., çalıştığı yerde yakalanarak gözaltına alındı. Kızına sistematik cinsel istismarda bulunduğu belirtilen fail Murat V., çıkarıldığı mahkemece tutuklandı.

Murat V. hakkında Zonguldak 3’üncü Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülen davada önceki duruşmada mütalaasını veren savcı, sanığın 47 yıla kadar hapis ile cezalandırılmasını istedi.

‘Suçsuzum’ dedi

Davanın karar duruşmasına tutuklu sanık Murat V., SEGBİS ile katılırken, mütalaaya karşı, “Ben suçsuzum. Ben yapmadım hepsi iftira. Beni olay günü ocaktan getirdiler. Beni iş yerinden getirirken jandarmalar bana demediklerini bırakmadılar. Bana küfrettiler. Ben suçsuzum, hepsi iftira” dedi.

İtirafını ret etti

Mahkeme başkanı, daha önce jandarmada, savcılıkta ve sorgu hakimliğindeki ifadelerinde suçunu itiraf ettiğini hatırlatarak “Niye daha önce kabul ettin” diye sordu. Fail ise buna karşı, “Ben ilk defa böyle şeyler yaşadım. Jandarmaları da görünce elim ayağım tutuldu. Savcıya da ifade verirken iddiaları kabul etmiştim. Daha önce suçlamaları kabul etmiş olsam da şimdi etmiyorum. İddialar doğru değil, hepsi iftira” diye cevap verdi.

ATK raporu kesin değilmiş!

Failin avukatı da benzer bir savunma yaparak, çocuğun verdiği ifadelerde çelişki olduğunu adli tıp kurumu raporunun da kesin bir delil içermediğini iddia etti.

Avukat anneyi suçladı

Avukat, sanığın eşi F.V.’nin, kendisine cinsel istismar olayını dayanak göstererek boşanma davası açtığını, bu suçlamanın boşanma gerekçesi olarak kullanılmak için uydurulduğunu öne sürerek müvekkilinin beraatını istedi. Karardan önce son sözü sorulan fail de “Borcum var. Çalışmadan borcumu ödeyemiyorum, biriktikçe birikiyor. Suçsuzum, tutuklu kalmam mağduriyetime sebep olacaktır” diye konuştu.

Önce ceza verdiler

Ardından kararını açıklayan mahkeme heyeti Murat V.’ye kendi kızına cinsel istismarda bulunduğu gerekçesiyle 27 yıl, suçun zincirleme şekilde işlendiği gerekçesiyle artırım uygulayarak 33 yıl 9 ay hapis cezasına hükmetti.

Sonra cezayı indirdiler

Heyet, sanığın yargılama sırasındaki tutum ve davranışları sebebiyle iyi hal indirimi uygulayarak cezayı 28 yıl 1 ay 15 güne düşürdü. Sanığın cezasını tutuklu olarak çekmesine karar verilirken, fail karara karşı “Ben mağdurum burada asıl suçu, karşı tarafın çekmesi lazım” ifadelerini kullandı.

ZONGULDAK

#Kızına #tecavüz #eden #babaya #iyi #hal #indirimi

EN SON EKLENENLER