Nurcan Arslan davasında ATK’den rapor geldi: Sanığın bir hastalığı yok

EDİTÖRÜN ÖNERDİKLERİ

 Küçükçekmece’de Abdullah Melih Barış tarafından katledilen Nurcan Arslan’ın duruşmasında Adli Tıp Kurumu’ndan (ATK) rapor geldi. Raporda, sanık Barış’ın ceza ehliyetini kaldıracak bir hastalığı olmadığı belirtildi.

İstanbul’un Küçükçekmece ilçesi Atakent mahallesinde 30 Ocak 2016 tarihinde Abdullah Melih Barış tarafından öldürülen Nurcan Arslan davasının 7’nci duruşması Bakırköy Adliyesi 13’üncü Ağır Ceza Mahkemesi’nde görüldü. “Tasarlayarak öldürme” suçundan ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası istemiyle yargılanan Barış, tutuklu bulunduğu Tekirdağ 2 No’lu T Tipi Kapalı Cezaevi’nden duruşmaya getirildi. Duruşmaya Nurcan Arslan’ın ailesi de katılırken, avukatlar hazır bulundu.

Geçen mahkeme Tokat TEM Şube’den ve Küçükçekmece İlçe Emniyet Müdürlüğü’ne yazılan müzekkerelerin cevabının geldiği görüldü. Adli Tıp Kurumu’ndan (ATK) sanık Barış’ın ceza ehliyetini kaldıracak bir hastalığı olmadığına dair rapor da geldi.

Arslan’ın avukatları ATK raporunu incelemek için ek süre, Tokat İl Emniyet Müdürlüğü’nden gelen yazıda açık adresi bulunan Yunus Ezel’in tanık olarak dinlemesini ve sanık Barış’ın tutukluluk halinin devamını talep etti. Barış ise ATK’den gelen raporu kabul etmediğini belirtti.

Barış’ın tutukluluk halinin devamına karar veren mahkeme heyeti, duruşmayı 18 Ekim’e erteledi.

- Advertisement -spot_img

YAZARIN DİĞER YAZILARI

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

EN SON EKLEN YAZILAR