‘Tek adam’ oylamasında erkek şiddeti!

EDİTÖRÜN ÖNERDİKLERİ

Yeni Anayasa teklifinin tartışmalara neden olduğu Meclis yine tanıdık görüntülere sahne oldu. Tartışmaların kavgaya dönüştüğü Meclis’te CHP Milletvekili Fatma Kaplan Hürriyet, erkek vekillerin şiddetine, ‘Bir kadına saldırabilecek kadar gözü dönmüş olmanızı kınıyorum’ sözleri ile tepki gösterdi

Meclis Genel Kurulu’ndaki Anayasa değişiklik teklifinin birinci turunda, 3. madde görüşüldüğü sırada AKP ile CHP’li vekiller arasında tartışma çıktı. Gizli oy verme işlemi sırasında bazı AKP’li vekillerin oylarını göstermesi ve kabinlerde oy kullanmamasından dolayı çıkan tartışma kavgaya dönüştü.

CHP Kocaeli Milletvekili Fatma Kaplan Hürriyet, kavga sırasında erkek şiddetine maruz bırakıldı. Boynundaki darp izlerini gösteren CHP’li vekil Fatma Kaplan Hürriyet, “Yere batsın Anayasanız yere batsın başkanlığınız” diyerek tepki gösterdi. AKP Grup Başkanvekili Mustafa Elitaş da, görüntü çeken Kaplan Hürriyet’in üzerine yürüdü, AKP’li Meclis İdare Amiri Ahmet Gündoğdu ise telefonunu elinden aldı.

Mecliste erkek şiddeti

Meclis’te maruz kaldığı erkek şiddetine isyan eden CHP Milletvekili Fatma Kaplan Hürriyet, “Şiddete uğrayan ben, yine mağdur olan siz! Bir kadına saldırabilecek kadar gözü dönmüş olmanızı kınıyorum” sözleriyle tepki gösterdi. Maruz kaldığı erkek şiddetine Meclis kürsüsünden tepki gösteren Kaplan Hürriyet, “Mağdur edilen ben, müdahaleye uğrayan ben, fiziki şiddete uğrayan ben, konuşan siz, yine mağdur olan siz, yine burada çıkıp bir sürü hikaye anlatan yine siz! Arkadaşlar, bir grup başkanvekiline yakışmıyor, bir kadına fiziki müdahalede bulunmak. Hiç yakışmıyor. Buradan sizi bir kere daha kınıyorum sizi Sayın Elitaş. İdare amiri, resmen telefonu elimden gasp ettiniz. Fiziki müdahalede bulundunuz” dedi.

‘Yere batsın başkanlığınız’

Erkek vekillerin tavrını kınadığını belirten Hürriyet Kaplan, sözlerini şöyle sürdürdü: “Bir kadına saldırabilecek kadar gözü dönmüş olmanızı kınıyorum. Bir kadına bu kadar müdahale edebilecek kadar başkan hırsına bürünmüş olmanızdan dolayı sizi kınıyorum. Bir kere daha söylüyorum, yere batsın saraylarınız, yere batsın başkanlığınız, yere batsın Anayasanız, yere batsın hırsınız.”

AKP’li erkek vekiller ise, maruz bırakıldığı şiddeti dile getiren Kaplan Hürriyet’i susturmaya çalıştı.

ANKARA

- Advertisement -spot_img

YAZARIN DİĞER YAZILARI

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

EN SON EKLEN YAZILAR