‘Ya hakkettiği cezayı almazsa?’

EDİTÖRÜN ÖNERDİKLERİ

Ankara’nın Etimesgut ilçesinde 4 Ocak’ta bindiği özel halk otobüsünün şoförü tarafından araç içerisinde cinsel saldırıya maruz kalan S., “Ya hakkettiği cezayı almazsa? Ya tutuksuz yargılanırsa? Hepimiz biliyoruz ki bu söylediğim şeyler bu ülkede sıkça yaşanıyor” dedi.

Hürriyet’ten Ayşe Arman’a konuşan S., evine gitmek için her zaman yürüdüğü yolda, hava soğuk olduğu için otobüse bindiğini, gideceği yere geldiğinde otobüsün durmadığını ve şoförün daha sonra boğazına sarılıp cinsel saldırıda bulunduğunu söyledi. Yalvararak yaşananları kimseye söylemeyeceğine dair şoförü ikna ettikten sonra serbest bırakıldığını ve ilk bulduğu binaya girdikten sonra polisi aradığını aktaran S., “Toplu taşımayı güvenli zannediyordum. Bir de sanki benim bir kusurum varmış gibi utanıyorum. Öfkeliyim de” sözlerini ifade etti. Kadınların yaşanan bu olaydan sonra kendisine destek sunduğunu da söyleyen S., “Pek çok kişi benim yanımda olduğunu söylüyor, avukatım beni hiç yalnız bırakmıyor. Çok da destek var bütün kadınlardan, kadın kuruluşlarından” dedi.

‘Bu korkuyla mı yaşayacağım?’

Saldırgan otobüs şoförünün “rıza” olduğunu söyleyerek yalan söylediğini dile getiren S., tek istediğinin saldırganın cezalandırıldığını görmek olduğunu söyledi. S., şunları aktardı: “Bir insan bir insana bunu yapamaz, cezasını çekmesini istiyorum. Öyle elini kolunu sallayıp hayatına devam etmemeli. Ya hakkettiği cezayı almazsa? Ya tutuksuz yargılanırsa? Hepimiz biliyoruz ki bu söylediğim şeyler bu ülkede sıkça yaşanıyor. O gelir beni bulur ve öldürür. Yarım bıraktığı işi bitirir. Ben bu korkuyla mı yaşayacağım?”

ANKARA

- Advertisement -spot_img

YAZARIN DİĞER YAZILARI

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

EN SON EKLEN YAZILAR