Amed’de ‘Yeşil Kırmızı’nın galası

Post date:

Author:

Category:

Amedspor’a yönelik ırkçı saldırılar ve haksız federasyon cezalarını konu alan ve yönetmenliğini Ersin Kara’nın yaptığı 8 aylık çalışma ile tamamlanan ‘Yeşil Kırmızı’ filminin galası, Amed’deki Ceylan AVM Cinemaximum’da yapıldı. Galaya, Amedspor yönetim kurulu üyeleri ve teknik heyetin yanı sıra Direniş Taraftar Grubu ve çok sayıda izleyici katıldı.

70 dakikalık belgeselde takımın Amedspor ismini aldıktan sonra hedef gösterilerek birçok saldırıya maruz kalması anlatılıyor. Geçirdiği trafik kazası sonucu yaşamını yitiren takım kaptanı Şehmus Özer ve takımın yıldız oyuncularından Deniz Naki’nin öne çıktığı filmde, Amed’de ilan edilen sokağa çıkma yasakları ve Sûr’da yaşanan ölüm ve yıkımlara değinildi. Filmde ayrıca takımın deplasman maçlarında uğradığı ırkçı saldırılarla birlikte Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) tarafından verilen cezalar ve Amedspor üzerindeki baskılara da dikkat çekiliyor.

Galada, konuşan filmin süpervizörü Hakan Alak, kentte uygulanan baskıları Amedspor üzerinden göstermek istediğini söyledi. Rusya’da düzenlenen Avrasya Film Festivali’nde Mart ayının en iyi filmi seçilen film, 30’a yakın festivalde gösterime girecek.

AMED

- Advertisement -spot_img

YAZARLAR

spot_img

EN SON EKLENEN YAZILAR