Birca Belek’te yeni dönem kayıtları başladı: Anadilimize sahip çıkalım

Birca Belek Dil ve Kültür Derneği’nde yeni dönem kayıtları başladı. Derneğin Eşbaşkanı Akıl, anadile vurgu yaparak kurslara katılım çağrısı yaptı

Şirnex’in Cizîr ilçesinde 2019 yılında bu yana faaliyet yürüten Cizîr Birca Belek Dil ve Kültür Derneği, Kürtçe dil kursunun yanında, erbane, bağlama ve gitar alanında bugüne kadar yüzlerce kişiye eğitim verdi.

Dernek, yaz ayları boyunca devam edecek olan yeni eğitim dönemi kayıtlarını almaya başladı ve 16 Temmuz’a kadar başvuruları alacak. Derneğin Eşbaşkanı Cahit Akıl, önceki eğitim döneminde 40 kişiye Kürtçe sertifika verdiklerini belirterek, yaz dönemi için çağrıda bulundu.

Yeni dönem kayıtlarının devam ettiğini söyleyen Akıl, şimdiye kadar Kürtçe eğitimde asta yêkemin (birinci seviye) için 14 kişinin, asta dûyemîn (ikinci seviye) için de 15 kişinin başvuru yaptığını aktardı.

Yeni dönem kurslarının önümüzde hafta başlayacağını belirten Akıl, “Yaz kurs kayıtlarımız sürüyor. Çocuklar için ayrı bir sınıf açmayı planlıyoruz. Aynı zamanda gitar, bağlama ve erbane öğrenmek isteyenler için de kurslarımız mevcuttur. Anadilini, kültürünü yaşatmak ve öğrenmek isteyenler için bu büyük bir fırsattır. Halkımızın kendi anadiline ve kültürüne sahip çıkması için derneğe başvuru yapmalarını bekliyoruz” dedi.

ŞIRNEX

#Birca #Belekte #yeni #dönem #kayıtları #başladı #Anadilimize #sahip #çıkalım

EN SON EKLENENLER