Emek-Direniş Ödülleri açıklandı

Post date:

Author:

Category:

Gıda-İş Sendikası ve Manos Kitap tarafından şair ve yazar Sennur Sezer’in anısına bu yıl 3.’sü düzenlenen “Sennur Sezer Emek-Direniş Öykü ve Şiir Ödülleri” sonuçlandı. “Sabah sokakları saran ekmek kokusunun mayalanışındaki uykusuzluk payı”nı birlikte yazmak, emeğin tarihine yeni kaynaklar sunmak ve şairin anısını yaşatmak için başlatılan Emek-Direniş Öykü ve Şiir Ödülleri bu yıl üçüncü kez veriliyor. Öykü dosyalarının seçici kurulda; Adnan Özyalçıner, Ayşegül Tözeren, Jaklin Çelik, Türker Ayyıldız ve Zeynep Uzunbay yer alırken, şiir dosyalarının seçici kurulu ise Şükrü Erbaş, Nalan Çelik, Orhan Alkaya, Gülce Başer ve C. Hakkı Zariç’ten oluştu. 

Öykü Ödülü: ‘Kaybolanın Hikâyesi’

Seçici Kurul “Sennur Sezer Emek-Direniş Öykü ve Şiir Ödülleri” 2018 yılı değerlendirme sonuçlarına göre; öykü dalında birincilik “Kaybolanın Hikâyesi” adlı dosyasıyla Cem Kertiş’e verildi. Ayrıca Onur Akbaba “Büvek” adlı dosyasıyla Juri Özel Ödülü almaya değer görüldü.

Şiir Ödülü: ‘Güle Batır Öfkeni’

Yarışmanın şiir dalında ise birincilik Özge Sönmez’in “Güle Batır Öfkeni” adlı dosyasına verildi. “Neyse” isimli dosyası ile Altan Doğan şiir dalında Jüri Özel Ödülü’nün sahibi oldu. Ödüller, Sennur Sezer’in doğum günü olan 12 Haziran 2018 Salı günü, Kadıköy Barış Manço Kültür Merkezi’nde saat 19.00’da yapılacak törenle sahiplerine verilecek.

- Advertisement -spot_img

YAZARLAR

spot_img

EN SON EKLENEN YAZILAR