Gezici Festival 1 Aralık’ta yola çıkıyor

EDİTÖRÜN ÖNERDİKLERİ

Ankara Sinema Derneği’nin bu yıl 23’üncüsünü düzenlediği Gezici Festival, 1-14 Aralık tarihlerinde gerçekleştirilecek. Geze geze sinemayı farklı şehirlere taşıyan festivalin bu yılki ilk durağı 1-7 Aralık tarihleri arasında Ankara olacak. Festival filmleri bu tarihlerde Çağdaş Sanatlar Merkezi ve Alman Kültür Merkezi’nde izleyici ile buluşacak.

Gezici Festival, 8-11 Aralık tarihleri arasında Telvin Sanat Akademi’nin katkılarıyla Sinop’ta konaklayacak ve 12-14 Aralık tarihleri arasında Kastamonu Üniversitesi Medya ve İletişim Topluluğu’nun katkılarıyla, Kastamonu’da bu yılın yolculuğunu tamamlayacak.

Film seçkileri

Festival kapsamında oyuncu ve yazar Ercan Kesal’in ‘Sinemanın Gücü ve Sinemada Adalet-Vicdan Olgusu’ başlığını taşıyan seçkisi, Il Cinema Ritrovato film festivaliyle işbirliği içinde Guy Borlee, İtalyan Usülü Evlilik ve Boşanma başlığı altında toplanan “İtalyan tarzı komedi”nin üç örneği seyirci ile buluşacak.
Amerikan Film Enstitüsü’nden Mimi Brody’nin seçkisinden oluşan filmler de izleyiciyi geçmişe doğru bir yolculuğa çıkaracak.

Festivalin özel bölümleri kapsamında, Sessiz Divalar: Zamansız ve İsyankâr başlığı altında, Eye Film Müzesi sessiz film küratörlerinden Elif Röngen-Kaynakçı canlı müzik eşliğinde film seyretme deneyimini yaşatacak.
Gezici Festval’de güncel sanat alanında işler üreten sanatçılar ile festival izleyicisini buluşturan bölümün bu yılki sanatçı konuğu ise, İsrailli sanatçı Guy Ben Ner olacak.

- Advertisement -spot_img

YAZARIN DİĞER YAZILARI

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

EN SON EKLEN YAZILAR