Hemşire filmi Mersin’de izleyiciyle buluştu

EDİTÖRÜN ÖNERDİKLERİ

Ölüm oruçları döneminde cezaevlerinde uygulanan tecrit politikasını anlatan ‘Hemşire’ filmi, Mersin’de izleyiciyle buluştu.

Ölüm oruçları döneminde cezaevlerinde uygulanan tecrit politikasını anlatan ‘Hemşire’ filmi, bugün Mersin Yenişehir Belediyesi’nde izleyicilerle buluştu. Dilek Çolak’ın yönettiği ve Evren Duyal, Sermet Yeşil, Aytaç Öztuna ile Sertaç Ekici’nin oynadığı film şimdiye dek birçok gösterime girdi. Film, izleyicilerin beğenisini toplarken o dönem ölüm oruçlarına şahit olanlar duygusal anlar yaşadı.
  1. Filmde, hemşire Leyla, eşinden şiddet gören ama bunu da kimseyle paylaşamayan mutsuz bir kadındır. Hayatının rutinliği içinde sürekli rejim ve spor yaparak yaşadıklarını görmezden gelmeye çalışmaktadır. O dönem siyasi tutuklular F Tipi cezaevlerini protesto için ölüm orucu eylemine başlarlar. Eylemcilerden biri olan Kerem, Leyla’nın çalıştığı hastaneye zorla getirilir. Kerem’in hapsedildiği ve içinden fiziksel olarak çıkamadığı oda, Leyla’nın sorunlarından ve mutsuzluğundan kurtulmasıyla, bir yaşamın son bulmadığını yeni bir yaşamın var olduğunu gösteriyor.
- Advertisement -spot_img

YAZARIN DİĞER YAZILARI

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

EN SON EKLEN YAZILAR