Yarışmaya başvurular başladı

EDİTÖRÜN ÖNERDİKLERİ

Eğitim Sen Êlih (Batman) Şubesi tarafından düzenlenen Şerzan Kurt Öykü Yarışması’na başvurular başladı. 2010 yılından bu yana her yıl düzenlenen öykü yarışması, insan hakları ihlallerine dikkat çekmek ve edebiyata özgün yapıtlar kazandırmak amacıyla organize ediliyor. Kürtçe ve Türkçe dillerinde başvuruların alınacağı yarışmaya son katılım tarihi ise, 15 Ağustos olarak açıklandı. Öykü ödüllerinde Kürtçe dalında seçici kurulunda Suzan Samancı, Kristin Özbey, Recep Dildar, Elîxan Loran, Bajar Mîrzeman, Orhan Çelik yer alırken, Türkçe kurulunda ise Jale Sancak, Ayşegül Tözeren, Sibel Oral, Muzaffer Kale, Sylvain Cavaillès, Ercan Yılmaz bulunuyor. Yarışmada ödül kazanan adaylar basın yolu ile açıklanacak, ödüller ise Şerzan Kurt’un doğum günü olan 8 Kasım’da gerçekleştirilecek törenle verilecek.

Ayrıca yarışmaya katılanların eserleri, Seçici Kurul’un tercihi ile kitaplaştırılacak. Katılımcılar öykü, özgeçmiş, iletişim bilgileri ve fotoğraflarının da olduğu dosyalarını serzankurt2011@gmail.com adresine gönderebilirler.

Şerzan Kurt kimdir?

21 yaşındaki Şerzan Kurt, Muğla Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İşletme Bölümü 2’nci sınıf öğrencisi iken 12 Mayıs 2010 tarihinde, Muğla’da yaşanan öğrenci olayları sırasında uğradığı silahlı saldırı sonucu polis kurşunuyla ağır yaralanmış, İzmir Dokuz Eylül Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi’nde 19 Mayıs’ta yaşamını yitirmişti. ÊLIH

- Advertisement -spot_img

YAZARIN DİĞER YAZILARI

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

EN SON EKLEN YAZILAR