Güçlüyüz ve hala düşünüyoruz

0
129

Bayram dolayısıyla gazetecileri cezaevinde ziyaret eden CHP Milletvekili Barış Yarkadaş, gazetecilerin mesajlarını iletti. Tutuklu Cumhuriyet gazetesi ve Sözcü gazetesi çalışanı gazetecileri ziyaret eden Yarkadaş, gazetecilerin morallerinin ve sağlıklarının iyi olduğunu aktardı. Cumhuriyet’te yer alan habere göre, Silivri ve Bakırköy cezaevlerine giden Yarkadaş’ın mesajlarını ilettiği gazetecilerden Emre İper mesajında, “Biz güçlüyüz ve içeride de olsam hala düşünüyoruz” dedi.

11 Eylül’de karar ne çıkarsa

Murat Sabuncu ise mesajında 2 bayramdır ailesinden uzak olduğunu dile getirerek, “Özgür günlerde kimseyi ayırmadan ve ötekileştirmeden mutlulukla yaşayacağımız bayramların özlemiyle” dedi. Kadri Gürsel ise, mesajında 11 Eylül’de görülecek duruşmalarına çağrı yaparak, “11 Eylül’deki duruşmamızdan ve mahkemenin yargılama sonunda vereceği karardan ne çıkarsa çıksın, Türkiye adaletin hakim olduğu ve tüm insanların birlikte yaşamayı sürdürebildiği bir ülkeye dönüşerek bu karanlık günleri geride bırakırsa, hakkımızdaki nihai kararın beraat olacağından kesinlikle eminim. Çünkü biz sadece gazetecilik yaptık ama yaşadığımız bu Türkiye’de gazetecilik faaliyetlerimizden ötürü suçlandık” dedi.

Yarkadaş, Silivri Cezaevi’nde bulunan Sözcü Muhabiri Gökmen Ulu ve Bakırköy Kadın Cezaevi’nde bulunan Sözcü Gazetesi Sorumlu Müdürü Mediha Olgun’un ise, tam 100 gündür iddianamelerinin hazırlanmasını beklediklerini söyledi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here