TGS Diyarbakır’da temsilcilik açtı

EDİTÖRÜN ÖNERDİKLERİ

TGS, Diyarbakır’da düzenlediği bir kokteyle temsilcilik açtı.

Türkiye Gazeteciler Sendikası’nın (TGS) Diyarbakır Temsilciliği, düzenlenen bir kokteyle açılışı yapıldı. Türk-İş’e bağlı TGS’nin Diyarbakır Temsilciliği açılışına sendikanın Genel Başkanı Gökhan Durmuş, Özgür Gazeteciler İnisiyatifi Sözcüsü Hakkı Boltan, Türk- İş 7. Bölge Temsilcisi Bahri Karakoç’un yanı sıra bir grup gazeteci katıldı.

Açılış nedeniyle konuşma yapan TGS Diyarbakır Temsilcisi Mahmut Oral, bölgede gazetecilerin çok zor koşullarda görev yaptığını, temsilciliğin zor durumdaki gazetecilerle dayanışma sergilemek üzere faaliyet yürüteceğini söyledi. Oral, “Bölgedeki gazeteciler üzerindeki baskılara karşı her türlü dayanışma ve haber hakkı için, birlikte mücadele etmek için çaba göstereceğiz. Birlikte güçlüyüz” dedi.

‘TUTUKLU GAZETECİLER SADECE GAZETECİLİK YAPTI’

TGS Genel Başkanı Gökhan Durmuş ise, Diyarbakır’da gazetecilik koşullarına dikkat çekerek, “Görevimizi yaparken zorluklara, baskılara maruz kalıyoruz ve bundan sonra da kalacağız gibi gözüküyor. Çünkü basın özgürlüğü ülkemizde ileriye doğru değil geriye doğru adımlar atıyor. Bugün cezaevlerinde 159 meslektaşımız var. Bu meslektaşlarımız hakkında suç diye tarif edilen şey ise yaptıkları haberler, yazdıkları ve televizyonda paylaştıkları yorumlar. Tutuklu gazeteciler gazetecilik yapmaktan başka bir şey yapmadılar” diye konuştu.

‘TÜRKİYE’DE SENDİKALAŞMAK ÇOK ZOR’

Türkiye’de sendikalaşmanın çok zor olduğunu dile getiren Durmuş, iş kolunda örgütlülük oranı maalesef yüzde 3,5 ila 4 oranında olduğunu hatırlattı

- Advertisement -spot_img

YAZARIN DİĞER YAZILARI

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

EN SON EKLEN YAZILAR