Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, referandum için tarih verdi

Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, Kanal 24 canlı yayınında gündeme ilişkin değerlendiremelerde bulundu.

Yargıda yapılan Bylock operasyonuyla ilgili konuşan Adalet Bakanı Bozdağ, “Yargının içinde FETÖ’nün eli ve müdahalesi var” dedi.

Bozdağ, “Bu adli süreçte bir açıklamayı yapmayı doğru görmem. Yargıyla ilgili atılan adımlarda yargının tarafsız ve bağımsız olması çok önemli. HSYK, yargının bağımsızlığı ve hakimlik teminatı esaslarına göre faaliyetlerini yapan bir yer. Yargının üzerinde hiçbir gölgenin olmamasını istiyoruz. Ama görüyoruz ki geçmişten bugüne Türk yargısı üzerinde Fethullahçı Terör Örgütü’nün eli var ve yargıya müdahalesi var. HSYK’nın burada yaptığı şey bir terör örgütünün adli süreçlere müdahalesine ve adli kararlara tarafsız şekilde engel olan yapısının yargı içindeki oluşumuna engel olmak. Yapılan hukuk devletini ve yargının tarafsızlığını korumaktır. Bir müdahale yok. Yapılan bir müdahaleyi ortadan kaldırma adımları var” dedi.

Devlet Bahçeli’nin grup toplantısında yaptığı konuşmaya değinen Bakan Bozdağ,”Sayın Bahçeli’nin konuşmasını canlı dinledim. Benim anladığım şu Sayın Bahçeli Başkanlık tartışmalarını ülke gündeminden çıkarmak istiyor. Bunun yolu da halka sormaktır. AK Parti’nin gücü yetmiyor, sayımız yetmiyor bu belli. Sayın Bahçeli neden Meclis’e gelmesini istedi o zaman. Benim Sayın Bahçeli’nin Meclis’te destek çıkacağı şeklinde bir algım oluştu. Demek ki 330’a tamamlanıp, halka gidilecek. Ha halk hayır derse biz bu defteri kapatıp kaldırırız.” dedi.
 
BAHÇELİ’Yİ VAZGEÇİRMEYE ÇALIŞIYORLAR

MHP’den daha sonra gelen açıklamaların sorulması üzerine Bakan Bozdağ şunları söyledi;

“Bahçeli’nin sözleri bu şekilde okunur. Ama şimdi siyasilerden gelen yorumlara baktığınızda Bahçeli’ye akıl veriyorlar. Ben böyle demedim diye çark edebilirsin diyerek vazgeçirmeye çalışıyorlar.Sayın Bahçeli ne söylediğini bilen birisidir. Bahçeli gibi zeki bir insan bu tavsiyeyi verenler de haksızlık yapıyorlar. “
 
REFERANDUM NE ZAMAN OLUR?

Bakan Bozdağ olası referandumun ne zaman yapılacağı sorusuna ise “Referandum 2017 içerisinde yapılabilir. MHP ve AK Parti anlaşırsa 2017 başında referandum sandığını görebiliriz.” şeklinde cevap verdi.

EN SON EKLENENLER