AKPM heyeti ile HDP’liler bir araya geldi

Post date:

Author:

Category:

Avrupa Konseyi Parlamenterler Meclisi’nden bir heyet, HDP Milletvekilleri ile bir araya geldi. Öcelikle HDP eşbaşkanları ve milletvelerinin konuşulduğu ziyarette Türkiye’deki gelişmeler de tartışıldı

Avrupa Konseyi Parlamenterler Meclisi’nden (AKPM) kalabalık bir heyet, Halkların Demokratik Partisi’ni (HDP) ziyaret etti. Heyeti, HDP Dış İlişkilerden Sorumlu Eşbaşkan Yardımcısı Hişyar Özsoy, Wan Milletvekili Bedia Özgökçe Ertan ve Adana Milletvekili Meral Danış Beştaş, kabul etti. Görüşme, Meclis’te bulunan HDP toplantı salonunda gerçekleşti. Yaklaşık bir saat süren görüşmede HDP heyeti, tutuklu eşbaşkanları, milletvekilleri, belediye eşbaşkanları ve demokratik sivil toplum örgütleri ile muhalif medya yönelik kapatmalar hakkında bilgi verdi. Türkiye’de yaşanan gelişmeleri de aktaran HDP heyeti ayrıca AKPM’nin gündeminde olan Türkiye’nin yeniden izleme sürecine tabii tutulmasına ilişkin HDP’nin görüşlerini de aktardı.

Görüşmeye katılan AKPM heyetinde, Danimarka Sosyal Demokrat Parti Milletvekili / Sosyalist Grup Üyesi ve AKPM Siyasi İşler ve Demokrasi Komisyonu Başkanı Mogens Jensen’in yanı sıra parlamenterler Anne Brasseur, Deborah Bergamini, George Loucaides, Josette Durrieu ve Kelly Tolhurst yer aldı.

ANKARA

- Advertisement -spot_img

YAZARLAR

spot_img

EN SON EKLENEN YAZILAR