CHP’nin ‘malvarlığı’ önergesine AKP’den ilk tepki: Siyasi manevra

EDİTÖRÜN ÖNERDİKLERİ

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Meclis’teki bütçe görüşmeleri sırasında yaptığı konuşmada, “Buradan söylüyorum, CHP milletvekillerine söylüyorum, benim ailem, çocuklarım, torunum, damadım, hatta ve hatta dünürlerim, hepsi için araştırma önergesi verin ve hepsi araştırılsın. Hiçbir tereddüdüm yok. Beş kuruş bulursanız beş kuruş, gelip bu kürsüden özür dileyeceğim. Ama ben bu Ankara’daki beylere de seslenmek isterim. Benim gösterdiğim cesareti siz gösterebilir misiniz?” demişti.

CHP’den ‘Kılıçdaroğlu ailesinin malvarllığı araştırılsın’ önergesi

 ‘SİYASİ MANEVRA’

 CHP, Kemal Kılıçdaroğlu’nun bu sözlerini çağrı kabul edip Kılıçdaroğlu, eşi ve yakınları hakkında verdiği malvarlığı önergesini Anayasa Komisyonu Başkanı AKP Milletvekili Mustafa Şentop ‘siyasi manevra’ olarak nitelendirdi.

CHP Grup başkanvekillerinin, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun kendisi ve ailesinin mal varlıklarının araştırılması için Meclis Başkanlığına sundukları araştırma önergesine AKP’nin bakışının nasıl olacağı ve hangi yönde oy kullanacağı sorusunu yanıtlayan AKP’li Mustafa Şentop, “Bir bakalım, bir görelim. Türkiye, bu tür numaraları daha önce yaşadı, 1990’lı yıllarda da bu tür şeyler oldu. Malumunuz, 1990’lı yılların ortasında liderlerin mal varlığı tartışması yaşanmıştı. Daha sonra ‘seninki de araştırılsın, benimki de araştırılsın, ben veriyorum, sen ver’ derken hiç bir araştırma yapılmamıştı. Bunlar siyasi manevralardır, bunları biliyoruz” dedi.

- Advertisement -spot_img

YAZARIN DİĞER YAZILARI

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

EN SON EKLEN YAZILAR