Erdoğan: NATO’nun gözden geçirilmesi lazım

EDİTÖRÜN ÖNERDİKLERİ

ABD’nin Rakka operasyonu için YPG’ye gönderdiği silahlara ilişkin itirazlarını sürdüren AKP Genel Başkanı Erdoğan, “NATO’nun yeniden gözden geçirilmesi lazım” dedi.

AKP Genel Başkanı Tayyip Erdoğan, Haliç Kongre Merkezi’nde partisinin düzenlediği bayram buluşmasında konuştu. ABD’nin Rakka operasyonu için YPG’ye yaptığı silah yardımını yeniden gündeme getiren Erdoğan, “NATO’nun yeniden gözden geçirilmesi lazım. Atılan adımların hepsi yanlıştır. Brüksel’deki toplantıda bunları gündeme getirdik. Bunları düzeltmemiz lazım ve düzelteceğiz. Ülkemize yönelik her türlü saldırıya kaynağında müdahale edeceğiz” dedi.

‘TÜRKİYE ÇADIR DEVLETİ DEĞİL’

“Suriye sınırlarımız boyunca bir terör koridoru kurma girişimini, Fırat Kalkanı Harekatı’yla sekteye uğratmıştık” diyen Erdoğan, şunları söyledi: “Fakat dost bildiğimiz ülkeler Türkiye’nin bütünlüğünü tehdit eden terör örgütleriyle birlikte yürüme konusunda sakınca görmüyorlar. Hayati bir yanlış yaptıklarını anlayacaklar. Sınırlarımızda bir terör devleti kurulmasına asla müsaade etmeyeceğiz. Türkiye bir çadır devleti değildir, herkes bunu bilmelidir. Türkiye’ye saldıranların başlarını inlerinde ezmeye devam edeceğiz. Bu adımların hepsi NATO’daki işbirliğine aykırıdır. NATO’nun yeniden gözden geçirilmesi lazım. Atılan adımların hepsi yanlıştır. Brüksel’deki toplantıda bunları gündeme getirdik. Bunları düzeltmemiz lazım ve düzelteceğiz. Ülkemize yönelik her türlü saldırıya kaynağında müdahale edeceğiz.”

ABD’ye sitem eden Edoğan, “Meşru müdafaa hakkımızı engellemek isteyenlere mesajım şudur; terör örgütüyle yol yürürseniz bizimle bir geleceğiniz olmayacak çok iyi bilmelisiniz Aynı şekilde ülkemizde darbe girişiminde bulunan terör örgütünün elebaşını ülkenizde bulundurarak Türkiye’nin gönlünde kapanmaz bir yara açıyorsunuz” diye konuştu.

Geçtiğimiz 15 yılda Türkiye’yi kronik sorunlarından kurtarıp, Türkiye’yi bu seviyeye getirme başarısını hep birlikte gösterdiklerini aktaran Erdoğan, “Manşetlerle çarpışa çarpışa, partimize kurulan tuzakları boza boza bu günlere ulaştık. Bu yola sadece başımızı değil, bedenimizi, vücudumuzu bütün ruhumuzu koyduk. Birileri gibi fildişi kulelere kendimizi hapsetmedik” dedi.

- Advertisement -spot_img

YAZARIN DİĞER YAZILARI

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

EN SON EKLEN YAZILAR