İmamoğlu kazanırsa, Başakşehir gol yiyecek

EDİTÖRÜN ÖNERDİKLERİ

İstanbul halkının oylarıyla belediye başkanı seçilen Ekrem İmamoğlu, amatör spor kulübü temsilcileriyle bir araya geldi. İmamoğlu, burada yaptığı konuşmada İBB’den aldığı destekle dikkat çeken Medipol Başakşehir hakkında konuştu. “Siyaseti sporun içine sokunca daha iyi gol mü atılıyor, daha hızlı mı koşuluyor?” diye sorun İmamoğlu’nun konuşmasından satır başları şöyle:

“Belediyenin imkanlarını, parasını, sponsorluklarını, taraftarı bile olmayan ya da siyasi anlam taşıyan kulüplerin zenginleşmesi, milyon dolarlık sözleşme yapması için İstanbul adına söz veriyorum ki asla ve asla israf etmeyeceğiz.

Siyaseti, partizanlığı sporun içine bile sokanların o sürecinden bu şehrin her damarını kurtaracağız. Siyaseti söküp atacağız. Siyasetin sporda ne işi var? Allah’ınızı severseniz. Sporu siyasetin içine sokunca daha iyi gol mü atılıyor, daha hızlı mı koşuluyor?”

“İBB başkanının işi futbol kulübü kurmak değil”

İmamoğlu, Şubat ayında Ekşi Sözlük’te yaptığı soru- cevap programında Medipol Başakşehir ile ilgili soruya, “İBB başkanının işi futbol kulübü kurmak değil; hele hele İstanbul’da iseniz gururla yanında olacağınız Galatasaray, Fenerbahçe ve Beşiktaş’ın yanında olmak. Ayrıca 16 milyon insanın toplumsal spor bilincini geliştirmek olacaktır” diye yanıt vermişti.

Başakşehir’in sponsorları

-Başakşehir Başkanı olan Göksel Gümüşdağ aynı zamanda İBB Başkanvekili.

-Başakşehir altyapı takımlarına forma reklamını veren İGDAŞ ve Halk Ekmek İBB’ye bağlı kurumlar.

-Kullandıkları stat, Milli Emlak’a ait bir araziye AKP’li ilçe belediyesi tarafından yaptırıldı.

-AKP’nin 3. havaalanı dahil bütün inşaatlarında yüklenici firma pozisyonundaki Kalyon İnşaat da Başakşehir’in resmi destekçisi.

-Sağlık Bakanı’nın sahibi olduğu Medipol’ün isim sponsorluğu var.

- Advertisement -spot_img

YAZARIN DİĞER YAZILARI

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

EN SON EKLEN YAZILAR