2 yaşından beri donör bekliyor

EDİTÖRÜN ÖNERDİKLERİ

İlik kanseri olan ve ekonomik nedenlerden dolayı, tedavisi tam olarak yapılamayan Suzan Yalçın’ın annesi, duyarlılık çağrısında bulunurken, çocuklar hastalıktan dolayı ölmesin, dedi

Dîlok’ta (Antep), 2 yaşında ilik kanserine yakalanan 11 yaşındaki Suzan Yalçın’ın yaşam mücadelesi, devam ediyor. Şimdiye kadar birçok hasteneye başvuran Yalçın’ın ailesi, olumlu bir sonuç alamadı. Ekonomik nedenlerden dolayı tedavisi tam olarak yapılamayan Yalçın’a, uygun bir donör bulunmazsa, hayatını kaybedecek.

Hala bağış bekliyorlar

Aynı hastalıktan 7 yaşındaki çocuğu Pınar’ı, 6 yıl önce kaybettiğini dile getiren Ayşe Yalçın, aynı acıyı tekar yaşamak istemiyor. Çocuğunun her gün gözünün önünde eridiğini söyleyen anne Yalçın, “Sağlık Bakanlığı’yla sürekli iletişim halindeyiz. Bağış olursa, bize geri dönüş yapacaklardı. Ama halen oradan da bir haber gelmedi” dedi.

Çocuklar hastalıktan ölmesin

Çocuğunun yıllardır yaşıtlarıyla oynayamadığını dile getiren Yalçın, “Psikolojisi etkileniyor. Suzan’ın tek isteği arkadaşları ile oynamak” dedi. Daha önce çocuğunu birçok hastaneye götürdüklerini, her defasında tedavisinin yarım bırakıldığını dile getiren Yalçın, kamuoyuna duyarlılık çağrısında bulundu.
Hiçbir çocuk hastalıktan ölmesin, diye konuşan anne Yalçın, “Bu hastalığın tek tedavisi, bağış yapılması olarak görülüyor. Bu konuda duyarlı olunmasını istiyorum. Birileri çocuğumun sesini duysun” diyerek, duyarlılık çağrısı yaptı.

JİNNEWS

- Advertisement -spot_img

YAZARIN DİĞER YAZILARI

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

EN SON EKLEN YAZILAR