45 yıllık ekmek teknesine zabıtalar el koydu

EDİTÖRÜN ÖNERDİKLERİ

Diyarbakır’da 45 yıldır tezgahında simit satan Sabiha Uğurkan, kayyum atanması sonrası zabıtaların 6 kez tezgahına el koyduğunu belirtti. Uğurkan, ayrıca zabıtaların fiziki saldırısına uğradı.

Diyarbakır Çocuk Hastalıkları Hastanesi’nin giriş kısmında küçük bir tezgah kurarak simit, çörek, çocuk oyuncakları, meyve suyu satan ve 45 yıldır geçimini böyle sağlayan Sabiha Uğurkan, Yenişehir Belediyesi’ne kayyum atandıktan sonra tezgahının 6 defa zabıtalar tarafından eşyalarına el konularak, kaldırıldığını söyledi.

Bugün bir kez daha Yenişehir Belediyesi zabıta ekipleri tarafından engellenen Uğurkan, Yenişehir Belediyesi Kent Danışma Merkezi Ofis Zabıta Amirliği önüne gelerek tepki gösterdi. Zabıtalar kadına fiziki müdahalede bulunup uzaklaştırmak isterken, çevredeki yurttaşların tepki göstermesi üzerine geri çekildi.

Zabıtalar sık sık Uğurkan’a tehditler savurarak, “Senin eşya satman yasak. Bir şey satmana izin vermeyeceğiz” dedi. Zabıtalar olayı çeken gazetecilere de tehditler savurarak, çekim yapılmasını engellemek istedi.

‘KAYYUM BANA GICIK’

Uğurkan, Yenişehir Belediyesi’ne kayyum atandıktan sonra yaşadıklarını anlattı. Kayyum sonrası zabıtaların 6 defa tezgahına ve eşyalarına el koyduğunu ve tepki gösterdiğinde zabıtaların kendisine Yenişehir Belediyesi’ne kayyum atanan Yenişehir Kaymakamı Mehmet Özel’in “Gıcık oldum. Bütün dünya gelse de satış yapmasına izin vermeyeceğim. Diyarbakır’da izin verilmeyecek” dediğini söyledi. Uğurkan, “Ben bir şey istemiyorum hakkımı istiyorum. Simit satıyorum olmuyor, arabayı gezdiriyorum olmuyor. İki çocuğum engelli, 8 çocuğum var. Ailemin geçimini sağlama mücadelesi veriyorum. Ama onlar her defasında bana saldırıyorlar. Geçen gün de beni dövdüler. Bugün yine bana saldırmaya çalışıyorlar” diye konuştu.

‘30 BİN TL EŞYAMA EL KOYDULAR’

30 bin TL’ye yakın zararı olduğunu dile getiren Uğurkan, eşyalarını almadan vazgeçmeyeceğini söyledi. Uğurkan, “Eşyalarımı her gün torbalara koyup getirip götürüyorum. Ama tüm eşyalarıma zabıtalar el koydu. İbrahim diye bir zabıta var ben ondan şikayetçiyim. Tüm bunları o yapıyor. 6 aydır zabıtalar bana bunu yaşatıyorlar. Bunu asla kabul etmeyeceğim” dedi.

‘KİMSİNİZ BENİ GÖTÜRÜYORSUNUZ’

Uğurkan’ın tepkisinin büyümesi üzerine bekçi ve zabıtalar kadına müdahale ederek, zorla Yenişehir Belediyesi Kent Danışma Merkezi Ofis Zabıta Amirliği içine götürmeye çalıştı. Ancak Uğurkan direnip zabıta ve bekçilere “Ben esrar satmıyorum. Beni nasıl götürürsünüz. Kimsiniz” tepkisinde bulundu.

Uğurkan’ın direnmesi üzerine geri adım atan zabıtalar, müdahaleye son verdi. Uğurkan, eşyalarını almak için yarına kadar zabıtalara zaman verdiğini söyleyerek, olay yerinden uzaklaştı.

- Advertisement -spot_img

YAZARIN DİĞER YAZILARI

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

EN SON EKLEN YAZILAR