‘50 hayvan annesi’ destek bekliyor

EDİTÖRÜN ÖNERDİKLERİ

Eda Narin/İstanbul

Hayvan haklarının gittikçe hiçe sayıldığı, hayvanlara işkencenin giderek arttığı bu günlerde, kendisini “50 hayvan annesi” olarak tanımlayan Burçin Can, hayvan haklarını koruma konusunda hem ders veriyor hem de destek bekliyor. Kendini kadın ve çocuk hakları için çabalayan, vegan feminist bir kadın olarak tanımlayan Can, bakımını üstlendiği hayvanların artması sebebiyle iş hayatını bıraktığını söyledi. 4 yaşından beri hayvanlarla yaşadığını belirten Can, üniversiteden sonra barınak ve orman beslemelerinde gönüllü olmaya başladığını belirtti.

‘Hayatımın merkezinde’

Beraber yaşadığı hayvanların tümünün barınaklardan ve sokaklardan aldığını belirten Can, hayvanlarla yaşayan insanların ortak noktasının onları çocukları gibi görmek olduğuna değindi ve kendisini bu çerçevede “hayvan annesi” olarak gördüğünü söyledi. Can, 50 hayvana annelik yaptığını ve bakımlarının çok zor olduğunu vurgulayarak, duyarlı insanlardan yardım beklediğini vurguladı.

‘Köstek olmayın’

Can; evinde kedi, köpek, tavşan, guinea pig, sıçan, fare, cennet papağanı ve iguana olduğunu dile getirerek, “Yaşayacak alan bırakmadığımız, açlık ve hastalıkla mücadele eden bu hayvanların yaşamından tüm insanlar sorumludur. Evinize alamıyorsanız bile kötü durumda olana arkanızı dönmeyin. Kapınızın önüne bir kap su, bir kap mama koyun. Hiçbir şey yapamıyorsanız da lütfen köstek olmayın” diye konuştu.

- Advertisement -spot_img

YAZARIN DİĞER YAZILARI

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

EN SON EKLEN YAZILAR