Ailesinden 4 kişiyi öldüren Özel Hareket Polisi: Şarjörü üzerinize boşaltacağım

Kurdistan’da yürütülen savaşta görev alan ve Bursa’da yaşayan annesi, iki kardeşi ve yengesini öldüren Özel Harekat Polisi Adem Ergüner’in, katliam öncesi aile bireylerine ‘şarjörü üzerinize boşaltacağım’ dediği ortaya çıktı

Bursa’da, annesi Bedriye, ağabeyleri Mehmet ve Remzi ile yengesi Fatma Ergüner’i tabancayla öldüren ve hakkında 4 kez ağırlaştırılmış hapis cezası istemiyle dava açılan Özel Harekat Polisi Adem Ergüner’in (29), tutuklu yargılandığı davanın duruşması 5’inci Ağır Ceza Mahkemesi’nde görüldü.

Duruşmada ifade veren Ergüner, psikolojik tedavi gördüğünü, bir sonraki celsede ifade vermek istediğini belirterek susma hakkını kullandı.

Mahkemede sanık olarak dinlenen Ergüner’in kız kardeşi Songül I., okulların sömestir tatiline girmesi nedeniyle ailesini görmek için Orhangazi’ye geldiğini, burada ailesinin moralinin çok bozuk olduğunu fark ettiğini söyleyerek, “Olay günü yeğenim Efecan, babası ile ağabeyim Mehmet’in sanıkla çok şiddetli şekilde telefon görüşmesinde tartıştıklarını ve sanığın Orhangazi’ye dolu olarak geldiğini bana söyledi. Onlara, ‘Sizi gelip öldüreceğim, şarjörü size boşaltacağım’ şeklinde tehdit içerikli sözler söyledi” dedi.

Kurdistan’da yürütülen savaşta görev alan sanık Ergüner’in Çewlig’te (Bingöl), Genç İlçe Emniyet Müdürlüğü’nde özel harekat polisi olarak çalıştığı, bu sırada, ağabeyi Mehmet Ergüner ile tartışıp Bursa’ya geldiği belirtildi.

HABER MERKEZİ

#Ailesinden #kişiyi #öldüren #Özel #Hareket #Polisi #Şarjörü #üzerinize #boşaltacağım

EN SON EKLENENLER