‘Bu rant projesine izin vermeyeceğiz’

EDİTÖRÜN ÖNERDİKLERİ

Seyhan Belediyesi tarafından yapılması planlanan Adana Kent Meydanı Projesi kapsamında evlerinin yıkılacak olmasına tepki gösteren Sucuzadeli kadınlar, ‘Kepçelerin darbesinden dolayı evimiz başımıza yıkılacak diye korkuyoruz. Huzur diye bir şey bırakmadılar. Bu projeye asla izin vermeyeceğiz, evimizi terk etmeyeceğiz’ dedi

Adana’nın Seyhan ilçesine bağlı Sucuzade Mahallesi’nde yaşayan kadınlar, Seyhan Belediyesi tarafından yapılması planlanan Adana Kent Meydanı Projesi’ne tepki gösterdi. Proje kapsamında evlerinin düşük fiyatlarla alınıp yıkılacağını söyleyen kadınlar, yapılmak istenen rant projesine izin vermeyeceklerini belirtti. Kadınlardan Şerife Toprak, evini binbir zorlukla yaptığını söyleyerek, “Ben ve engelli çocuğum birlikte yaşıyoruz ve şu an bulunduğumuz ev yıkılmak isteniyor. Bizi dışarı atmalarına asla izin vermeyeceğiz” diye belirtti. Seyhan Belediye Başkanı Zeydan Karalar’ın “130 metrekare yer verdim” sözünü yalanlayan Toprak, “Evimizi yıkacaklar bize verdikleri parayla ev bulamayacağız ve borcun altına gireceğiz. Yok öyle yağma kusura bakmasınlar biz bu oyunlara gelmeyiz” diye belirtti.

2_adana_yıkım‘Evlerimiz kepçeler yüzünden çatlak’

Her şeyin ranta dönüştürüldüğünü dile getiren Toprak, “Yüzde 94 ağır engelli çocuğum var benim. Ben nereye gideceğim bu çocukla. Evimi satmadım diye beni mahkemeye verdiniz. Evimi zorla alacaklarını söylüyorlar. Kepçelerin yüzünden çocuğum sağa sola kaçıyor. Evlerimiz kepçeler yüzünden çatlak. Hakkımızı alana kadar buradayız. Canımızı veririz ama evlerimizi yıktırmayız” şeklinde konuştu.

‘Psikolojimiz bozuldu’

Yılarca oturduğu evin yıkılmasını istemeyen Nevriz Polat ise, tüm huzurlarının bozulduğunu söyledi. Çocuklarının psikolojisinin bozulduğunu kaydeden Polat, “Evlerimizi yıkmalarına izin vermeyeceğiz. Bedeli ne olursa olsun mahalleli olarak hakkımızı almadan asla izin vermeyeceğiz. Bir yandan yıkımlar devam ediyor diğer yandan da çocuklar yıkıntılar içersinde oyun oynuyor. Ne bir güvenlik önlemi alınmış nede bir uyarı levhası. Bu duvarlar bu çocukların üzerine yıkılır ise kim bunun cevabını verecek? Bir başka sorun ise bu mahallenin değeri olan Şeh Bilal i Hebeş Türbesi’ni yıktılar. İnsanların dini inançlarına da saygı göstermiyorlar” sözleriyle tepkisini gösterdi.

ADANA

- Advertisement -spot_img

YAZARIN DİĞER YAZILARI

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

EN SON EKLEN YAZILAR