Cengiz Holding bu kez Rize’de

EDİTÖRÜN ÖNERDİKLERİ

Cengiz Holding 5’li çete olarak nitelenen şirketlerden biri olarak iktidarın her türden desteğini alırken adeta başkesen uygulamaları gerçekleştiriyor

Rize Kalkandere’deki Soğuksu mevkiinde satın aldığı çay bahçelerinden çıkardığı toprağı ırmağa döktüğü ve bu nedenle alabalık çiftliğindeki binlerce balığın öldüğü duyuruldu. Doğal alabalık çiftliği işleten İsmail Kayacı, “Binlerce kamyon hafriyat çıkarıp dere yatağına döktü, bunları Ahmet Cengiz yaptı. Hafriyatı dereye döktüğü için bana gelen mil, çamur benim balıkları öldürdü. İki ay önce takriben otuz beş bin balığım öldü, bana ‘alacağız, ödeyeceğiz’ dediler. Beni iki ay oyaladılar, iki ay sonra dün akşam yine yukarısı patlama yaptı, oradan gelen çamur havuzları doldurdu anaç balıklarım öldü. Benim bütün desteğim anaç balıklarımdı. Her birinde bin beş yüz- iki bin tane yumurta var. Ben iki ay sonra onları satacaktım. Benim geleceğimdi, benim geleceğimi kapattılar” dedi.

Anaç balıkların hepsi öldü

Bir kadın olarak ve bir erkek gibi mücadele vererek çiftliği kurduklarını ifade eden Hanife Kayacı ise, “Benim burada verdiğim emek hiçbir şey ile kıyaslanamaz. Benim iki oğlum, eşim, kendim. Burada çalışan elemanların hizmetini kendim yaptım, yemeklerini pişirdim. Ben burayı geliştirmek için hatta Ahmet abiye söyledim, ‘Biz burayı turizme açıyoruz, bizim imkânımız buraya yetişmez bize yardım edin.’ Bize dedi ki, ‘İşyeri açtınız; çalışın, kazanın, orayı geliştirin.’ Sabah eşim geldi balıkları yemlemek için, bana telefon açıp ‘Hanife, İsmail’i kaldır anaçların hepsi öldü’ dedi. Benim oğullarım Uğur, İsmail nasılsa balıklar da benim için öyle. Çocuğum İsmail şok oldu öğrendiğinde. Biz de gelip baktığımızda gördük ki durum bu” diye belirtti. İsmail Kayacı, “Yargıya başvurdum, umutsuzum, çünkü ben bir avukat tutarım o beş avukat tutar, inşallah yargı iyi karar verir. Ben hakkımı istiyorum” dedi.

EKOLOJİ SERVİSİ

- Advertisement -spot_img

YAZARIN DİĞER YAZILARI

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

EN SON EKLEN YAZILAR