Colemêrg’den çağrı: Newroz alanları cesaretin alanları olacaktır

‘Her der Newroz, her dem azadî’ şiarıyla bu yıl kutlanacak Newroz için çağrı yapan Colemêrg Newroz Tertip Komitesi, ‘Newroz alanları bu iktidara karşı umudun ve cesaretin alanları olacaktır’ diyerek katılım çağrısında bulundu

Bu yıl “Her der Newroz, her dem azadî” şiarıyla gerçekleştirilecek 2023 Newrozu için açıklama ve katılım çağrıları devam ediyor. Colemêrg Newroz Tertip Komitesi d, Halkların Demokratik Partisi (HDP) Colemêrg İl Örgütü binasında basın açıklaması düzenleyerek Newroz’a çağırdı.

Kürtçesini Colemêrg Newroz Komitesi Eşsözcüsü Kadir Şahin, Türkçesini de Tertip Komitesi Eşsözcüsü Asya Akgül okuduğu metinde, “2023 yılının Newroz’u, iktidarı gönderme Newroz’u olacaktır. Newroz alanları bu iktidara karşı umudun ve cesaretin alanları olacaktır. Tarihin gidişatını değiştirecek bu halklar buluşması ülkede değişimin hızını arttıracaktır. Kürtler Newrozlaşmış, Newroz da halklaşmıştır. Newroz Kürt halkının varlığının özgür, demokratik yaşama iradesinin ifadesidir” denildi.

Barışın sesini haykırmak için alanlara

Hazırlıkların devam ettiğini ev ev sokak sokak çalışmaların planlandığını dile getirilen açıklamada, “Depremde açığa çıkan toplumsal birlik ve dayanışma ruhuyla Newroz alanlarına akıp, yitirdiğimiz canları anmak, baharı toplumsallaştırmak, Newroz ateşi etrafında adaletin ve barışın sesini haykırmak için ‘Her der Newroz, her dem azadî’ ve ‘Newroz ateşiyle özgürlüğe’ şiarıyla karşılayacağımız 2023 Newrozu’na tüm halkımızı davet ediyoruz” denildi.

Komite, 18 Mart günü Tekser Mahallesi’nde bulunan otogarda yapılacak Newroz etkinliğine katılım çağrısında bulundu.

COLEMÊRG

#Colemêrgden #çağrı #Newroz #alanları #cesaretin #alanları #olacaktır

EN SON EKLENENLER