‘Kültür Park’ta kongre merkezi istemiyoruz’

Post date:

Author:

Category:

Kültür Park Platformu, Kültür Park’ta yapılması planlanan gökdelen ve konferans solanlarını istemediklerini belirterek, “Gelecek nesillere mümkün olan en yeşil olan Kültür Park talep ediyoruz” dedi.

Kültür Park Platformu, İzmir Basmane’de ki Kültür Park’ın bir bölümünün yıkılarak yerine gökdelen ve konferans salonları yapılmasına karşı Türkan Saylan Kültür Merkezi önünde basın açıklaması düzenledi. “Halkın kararı: Kültür Park park olarak kalsın, koruma kurulu halkın kararına uy” yazılı pankartın açıldığı açıklamada, “Sermayenin yanında değil hukukun yanında doğru karar” ve “Kültür Park’ta kongre merkezi, Basmanede gökdelen istemiyoruz” dövizleri taşındı. Açıklamaya birçok sivil toplum kuruluşu temsilcisinin yanı sıra Halkların Demokratik
Partisi (HDP) İzmir İl eşbaşkanları da katıldı.

Grup adına açıklamayı yapan Ali Gültekin, İzmir Büyük Şehir Belediyesi’nin Kültür Park’a yönelik projeleri kabul etmediklerini belirterek, “Kültür Parkı bir kent parkı olarak ele alan, dayatmacı değil uzlaşmacı ve katılımcı bir anlayışla hazırlanacak doğru yönetim modelini içerecek yeni bir Kültür Park Koruma Amaçlı İmar Planı hazırlanarak, gelecek nesillere mümkün olan en yeşil olan Kültür Park talep ediyoruz” dedi. Gültekin, İzmir’in tüm ilçelerinde yürüttükleri kampanya kapsamında topladıkları imzaları 1 Şubat Çarşamba günü İzmir Büyükşehir Belediyesi’ne sunacaklarını söyledi.

- Advertisement -spot_img

YAZARLAR

spot_img

EN SON EKLENEN YAZILAR