Mezopotamya Ekoloji Hareketi depremde yaşamını yitirenler anısına fidan dikti

Mezopotamya Ekoloji Hareketi, ‘Bir fidanla yaşama sahip çık’ kampanyasını depremde yaşamını yitirenlere adayarak Pirinçlik’te fidan dikti

Mezopotamya Ekoloji Hareketi, geçen yıl başlattıkları “Bir fidanla yaşama sahip çık” kampanyasını bu yıl da sürdürdü. Kampanya kapsamında Amed Ekoloji Derneği Kadın Komisyonu (Eko-Jin), “Sende bir ağaç dik yeniden yaşamı yeşert” sloganıyla Amed-Riha Karayolu üzerinde bulunan Pirinçlik mıntıkasında fidan dikti. Bu yıl dikilen fidanlar depremde yaşamını yitirenlere adandı.

Fidan dikimi sonrası kısa bir konuşma yapan Amed Ekoloji Derneği yöneticisi Murat Bilgiç, “Bu fidanlar yeşerip özgürlüğe vesile olacak. Özgürlük te bu ağaçlar gibi yeşerecek. Amed Emek ve Demokrasi Platformu ve köylüler olarak her yeri yeşerteceğiz” dedi.

Fidan dikiminin ardından ekolojistler çevre mahalleleri gezerek yurttaşlara fidan dağıttı.

Fidan dikimine, Emek ve Demokrasi Platformu, Kamu Emekçileri Sendikası Konfederasyonu (KESK), Türk Mühendis ve Mimar Odaları Birliği (TMMOB), Türkiye Devrimci İşçi Sendikaları Konfederasyonu (DİSK) üye ve yöneticileriyle çok sayıda kişi katıldı.

AMED

 

 

#Mezopotamya #Ekoloji #Hareketi #depremde #yaşamını #yitirenler #anısına #fidan #dikti

EN SON EKLENENLER