Sezonun ilk maçında taraftar yasağı

0
142

Mersin İdman Yurdu ile bugün sezonun ilk maçına çıkacak olan Amedspor’a taraftar yasağı getirildi. Karara tepki gösteren Amedspor, ‘Yolumuza taş koyanın yoluna duvar dikeriz. Sıkıntı yok’ dedi

Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) 2. Lig Beyaz Grup ekiplerinden Amedspor’un ilk maçı bugün saat 20.00’de Mersin’de oynanacak. Geçen yıl deplasmanda birçok maça taraftarsız çıkan Amedspor, bu sezonun ilk maçına da stadyumda taraftarı olmadan çıkacak. Mersin İl Güvenlik Kurulu, Amedspor taraftarının maça alınmaması yönünde karar aldıklarını bildirdi. Amedspor taraftarının maça alınmaması yönünde alınan karara tepkiler gecikmedi. Amedspor kulübü Başkanı Nurullah Edemen, Twitter hesabından açıklama yaparak, alınan kararı kınadıklarını dile getirdi. Mersin Valisi’ne seslenen Edemen, “Bizi ötekileştirme” dedi. Amedspor oyuncusu Okan Dernek, sosyal medya hesabında yaptığı açıklamada, “Yolumuza taş koyanın yoluna duvar dikeriz. Sıkıntı yok” ifadelerini kullandı.

Biz o maça gideriz

Amedspor taraftar grupları Direniş ile Barikat ise, sosyal medya hesaplarından tepkilerini dile getirdiler. Direniş taraftar grubu sosyal medyada, “Yeni sezonda ötekileştirmeye ve bizden korkmaya devam. Mersin maçına il güvenlik kurulu kararıyla yasak getirildi. Haftalardır verdiğimiz bunca emek, bunca hazırlık bir çırpıda çöpe atıldı. Ama artık yeter, yasağı kabul etmiyor ve tanımıyoruz. Yasağın kalkması için an itibariyle görüşmelere başladık. Yasak kalksa da, kalkmasa da biz Mersin’e gideceğiz. Ya yasak kalkar, gider maçımızı izler geliriz. Ya da zorla da olsa biz o maça gideriz” mesajını paylaştı.

Futbol taraftarla güzeldir

Barikat taraftar grubu ise, paylaştığı mesajda şu ifadelere yer verdi: “Futbolun doğasını kirletiyorsunuz! Amedspor’u gittiği her yerde taraftarından mahrum bırakma çabaları olağan hızı ve tüm güncelliğiyle kaldığı yerden devam ediyor. Kitlesel desteğin yarattığı manzaradan rahatsız olanlar, bu tablo karşısındaki acziyetlerini deplasman yasaklarıyla ortaya koymaktadırlar. Tribünlere empoze edilmek istenen pasifize taraftar profiline karşı bir duruş sergileyen, bu algıyı kabul etmeyen bireyler olarak tribünlere özgürlük şiarımızı yineliyoruz, Tribünlere kendi otoritelerini dayatıp, taraftarları duyarsızlaştıran bu oyunu bozacağız!” Amedspor taraftarının maça alınmamasına bir tepki de Mersin İdman Yurdu taraftar gruplarından geldi. Mersin İl Güvenlik Kurulu’nun kararını eleştiren Mersin İdman Yurdu taraftarı, “Amedspor taraftarına uygulanan deplasman yasağını kınıyoruz. Futbol taraftarla güzeldir” paylaşımında bulundu.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here