Uydu görüntüleri net: AKP’den bu yana yeşil alanlar azaldı

Post date:

Author:

Category:

Google Şirketinin kullanıcıları için hizmetine sunduğu ‘timelapse’ özelliği İstanbul’un yeşil alanlarının seneler içerisindeki yok oluşunu belgeledi. AKP hükümetinin bir yıl öncesi olan 2001 ile 2016 yıllarındaki İstanbul ve çevresinden alınan uydu haritaları kaşılaştırıldığında, yeşil alanların göz ardı edilemez bir şekilde azaldığı görülüyor.

NeoTempo.com’dan Eyüp Erdoğan’ın haberine göre, harita incelemesinde özellikle Yavuz Sultan Selim Köprüsü yolu için yapılan tahribat gözler önüne seriliyor.

Gezi protestoları ve sonrasında ısrarla AKP döneminde yoğun şekilde ağaç dikildiğini söyleyen Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, “Biz çevreciyiz be, kimse çevrecilikte yarışamaz” demişti. Erdoğan’ın Türkiye gazetesinde yayımlanan 16 Kasım 2013 tarihli konuşması şöyleydi:

“Ağaç dikme konusunda, çevre hassasiyeti konusunda kimse bizi eleştiremez. Biz, ağaç dikme konusunda, çevrecilik konusunda Cumhuriyet tarihinin en büyük projesini yürüttük. Bu topraklara, bu ülkenin gördüğü en fazla fidanı biz diktik. 3 milyar ağaç dikildi… Biz şu ana kadar Belçika kadar alanı ağaçlandırdık. Biz çevreciyiz be, kimse çevrecilikte yarışamaz.”(HABER MERKEZİ)

Son Düzenlenme Tarihi: 01 Aralık 2016 20:47

- Advertisement -spot_img

YAZARLAR

spot_img

EN SON EKLENEN YAZILAR