Eğilmek, bükülmek ve kıvırmak

Sivas Madımak katliamının tutanak ve kararlarında faşist ve gerici militanları azmettiren kişi. Şüpheli ölüm adı altında katledilen onlarca aydın ve devrimci yurttaşın ölümünden sorumlu, Mafya işbirliği ile onlarca genç devrimciyi katleden, mafya babalarının hapisten çıkarılması için şehirleri tehdit eden tetikçi Muhsin Yazıcıoğluydu…..

Muhsin Yazıcıoğlu’nu mezarı başında Fatiha okumak, dinci-gerici ve faşist komplolarla katledilen, yerinden yurdundan kovulan, binlerce Alevi ve aydını unutmak demektir,daha anlaşılır ise EĞİLMEK, BÜKÜLMEK VE KIVIRMAKTIR.

Bakınız; Cumhuriyet Halk Partisinin yöneticilerine Muhsin Yazıcıoğlu’nu anmak dert olmuş, yani CHP’ye İnsan hakları değil, Oy lazımmış, demokrasi ve çoğulculuk değil mafya lazımmış.

Peki şaşırdık mı HAYIR!

Alevi toplumun oylarıyla mecliste olup, Alevi toplumunu siyasi geleceğiniz için kullanmak sizin pekte şaşırtıcı olmayan siyasi tarihinizin tıbbi manadaki Alevilere “çantada keklik” bakmak hastalığının sonucudur.

Geçmişte olduğu gibi bugünde Alevi toplumu için somut sorun çözümleyicilikten yoksun genelleyici ve sorunsallaştırıcı bir yaklaşımla gericiliğe kayıyorsunuz.

Kısacası, bBirkaç gerici ve faşistin oyu için kimlik krizine düşüp, kendi öz değerlerinden ayrılarak çatışma çizgisine düşen, solcu görünüp sağcılardan medet uman CHP
Son olarak Pir Sultan Abdal Kültür Derneği’nin (PSAKD) Kurucu Başkanı Murtaza Demirin sesine kulak vermedi,onun nezdinde tüm Alevileri yok saydı.

Bu nedenle “Onur, şeref, insanlığımıza, Sivas, Maraş şehitlerimize sahip çıkmak, vicdanımızın kanamasını durdurmak adına mutlaka bir şey yapmak gerekir “diyen Aleviler ve aydın tüm toplum adına başta; Nesimi Çimen, Muhlis Akarsu, Metin Altıok, Asaf Koçak, Hasret Gültekin, Koray-Menekşe Kaya, Yeşim-Huriye Özkan ve 33 yoldaşımız ve canımız için CHP den istifa eden, Sevgili Murtaza Demir’in onurlu duruşunu, bir Alevi yurttaş olarak selamlıyorum…

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Yazarın diğer makaleleri